PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119514}

Pan od muzyki

Les choristes
8,0 108 205
ocen
8,0 10 1 108205
7,3 15
ocen krytyków
Pan od muzyki
powrót do forum filmu Pan od muzyki

Jak myślicie czemu tak bardzo nie chciał żeby w jego szkole odpuścic zasadzie "action-reaction" i spróbować czegoś innego, co faktycznie działało? Przecież w pewnym momencie sam wspinał się na biurko żeby puszczać z niego papierowe samolociki.

Jak uważacie, co nie pozwalało mu cały czas przyznać że muzyka działa pozytywnie na wychowanków, a miejsce jego pracy to nie ostatni krąg piekielny tylko szkoła z którą można wiele zrobić przy pomocy jedynie dobrych chęci i pomysłowości?

Szkoda, że jednak nie udało mu się zmienić i poprowadzić nowego szkolnego systemu wychowawczego z pomocą Clementa.
Szkoda, że nie mógł się przemóc i cieszyć muzyką wraz z innymi, co np. udało się nauczycielowi matematyki :)
No i szkoda, ze jest on przykładem uporu i zacietrzewienia tak wielu ludzi...

187

Dyrektor sam się przyznał, że jest znudzony i nie ma powołania do zawodu.
A niestety nauczyciel powinien mieć powołanie, by dobrze wykonywać swój zawód i otwierać się na swoich wychowanków :).

Jednak myślałam, że przełamie się, zwłaszcza gdy puszczał te samolociki - i nawet coraz lepiej mu to wychodziło...

I co mnie zdziwiło - albo tego nie pamiętam, ale gdy nauczyciele bez jego wiedzy ruszyli prywatne zapasy drewna, by ogrzać wodę - nie krzyczał.

ocenił(a) film na 10
sandrula

Wiem! Właśnie o tym mówię. Niby twierdził że jest znudzony itp ale kilka razy się przełamał. Myślę że to biurokratyczny system tak go zamknęły w formie gbura i czarnowidza. Bo co innego?

ocenił(a) film na 10
187

A ja myślę, że on po prostu nie chciał, aby Mathieu w jakiś sposób zaprzyjaźniał się z uczniami, może to była też w jakimś stopniu zazdrość?

187

"Jak uważacie, co nie pozwalało mu cały czas przyznać że muzyka działa pozytywnie na wychowanków? "
Dyrektor chciał po prostu być tym najważniejszym. Nie chciał żeby to Mathieu zdobywał sławę i laury. Zazdrość,czysta zazdrość.

ocenił(a) film na 9
187

Wydaje mi się że dyrektor był wypalony nie miał zapału do pracy sam przyznał, że nie ma powołania że jest znudzony, a przecież nauczyciel który nie ma powołania któremu brak zapału do pracy nie może być dobry i łatwiej mu było stosować surowe kary, nie podobało mu się to że Mathieu udaje się zjednać chłopców bez przemocy zazdrościł mu tego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones